Kuruyemiş İntoleransı

Kuruyemiş İntoleransı

Kuruyemiş İntoleransı nedir?

Eğer kabuklu yemişlere karşı (Yorktest tarafından gıda bazlı IgG reaksiyonlarına karşı belirlenmiş) bir intoleransınız varsa vucudunuz bir veya birden fazla kabuklu yemiş proteinine karşı enfla-matuvar bir tepki gösterir.

Kabuklu yemiş intoleransı, kabuklu yemiş alerjisinden çok farklıdır.

Eğer kabuklu yemiş alerjiniz varsa bunları tüketir tüketmez kendinizi kötü hisseder ve genelde acil tıbbi müdahele gerektirebilecek kadar ciddi reaksiyonlarla karşılaşabilirsiniz.

Halbuki kabuklu yemiş intoleransınız varsa bu reaksiyonları daha az şiddetli ve daha sonra hissedersiniz.

Nelerde bulunur

Gıdalara lezzet katan veya üzerine konan birçok ürünün içeriğinde kabuklu yemişler kullanılır. Bunları bilmeniz kendinize uygun bir diyet oluşturmanızda ve rahatsızlığınızı tetikleyen gıdalardan kaçınmanızda yardımcı olacaktır. Aşağıdaki liste, kabuklu yemiş intoleransınız varsa kaçınılması gerekebilir maddeleri içerir:

 • Baklagiller (fıstık)
 • Fasulye, bezelye, yonca, mercimek ve soya fasulyesi
 • Badem ve ceviz
 • Fındık, antep fıstığı, fındık, cevizler, çam fıstığı, kestane, brezilya fıstığı, kaju fıstığı ve macadamia (cadı fındığı)
 • Hindistan cevizi
 • Fındık yağları

Diyetinizde yerine koyabilecekleriniz

Kabuklu yemişler vucudumuza faydalı yağlar (doymamış yağlar) sağladığı gibi aynı zamanda birer çinko, kalsiyum ve protein kaynağıdır. Eğer kabuklu yemiş intoleransı varsa, siz de diyetinize aşağıdaki alternatif gıdaları dahil ederek beslenmenizi tamamlayabilirsiniz:

 • Zeytin
 • Ay çekirdeği
 • Kabak çekirdeği
 • Avokado

Eğer sizinde kabuklu yemiş intoleransınız varsa, diyetinizi değiştirmek için Yorktest diyetisyenlerinden yardım alabilirsiniz.

Yukarıda Gıda intoleransı olarak sağlanan bilgiler (YorkTest tarafından belirli bir gıda ya IgG tepkisi olarak tanımlanan) diyet optimizasyonu için beslenme önerileri sunmak için tasarlanmıştır. YorkTest, bir YorkTest programı yapmadan önce doktorunuza danışmanızı önerir.

Kuruyemiş intoleransının diyetinize olan etkisini biliyor muydunuz?
blank

  Sizde Kuruyemiş intoleransı ve diyetinize olan etkisi hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin!

     +90 216 527 7 527

  Kuruyemiş intoleransım var, ne yapmalıyım?

  Size özel hazırlanan eliminasyon diyeti ile semptomlarınızdan kurtulun...

  YorkTest yaptırdığınızda eğer kuruyemişlere intoleransınız çıkar ise , kuruyemiş içeren gıdalar ikame gıdalarla değiştirilerek size özel olarak hazırlanan eliminasyon diyeti ile semptomlarınızdan kurtulabilirsiniz.

  blank
  blank

  BAŞARI HİKAYELERİ

  Müşteri Yorumları

  Dünyanın klinik çalışması olan tek gıda intolerans testi YorkTest ile semptomlarından kurtulan, diyetisyenlerimizin özel olarak hazırladığı beslenme programları ile hayat kalitesini arttıran müşterilerimizin başarı hikayelerini dinleyin…

  blank

  VİDEO GALERİ

  Gıda İntoleransı ve YorkTest hakkında bilgi sahibi olun!

  Testin nasıl uygulandığından YorkTest Medikal Direktörünün açıklamalarına, başarı hikayelerinden semptomlara kadar merak ettiğiniz her konuda detaylı bilgi sahibi olun!

  [smartslider3 alias="videopostslider"]
  Ara