Semptomlar

blank

YorkTest Gıda İntolerans Testi

Gıda İntoleransının Semptomları

Yiyecek ve içeceklere karşı oluşan tepkiler hayati bir tehlike teşkil etmese de bu durumdan mağdur olan kişi kendisini oldukça rahatsız hissedebilir, iş ve sosyal hayatı olumsuz etkilenebilir.

Belirli bir yiyecek veya içeceğe (veya her ikisine birden) olan duyarlılık, her zaman hızla ortaya çıkan belirtiler göstermeyebilir. Bu belirtilerin ortaya çıkması genellikle birkaç saatten birkaç güne kadar değişebilir. En bilinen belirtiler; baş ağrısı, halsizlik, migren, hassas bağırsak sendromu (IBS), şişkinlik, mide yanması ve cilt problemleridir.

Hangi gıdalara karşı intoleransınız olduğunu bilmeniz ve bunun sağlığınız ve yaşamınız üzerindeki etkilerini anlamanız, kendiniz için en ideal diyeti belirlemeniz açısından çok önemlidir.

blank
Akne
Akneden mi şikayet ediyorsunuz? Beslenme düzeninizin cilt hastalıklarının oluşumda büyük bir rol oynadığını biliyor muydunuz..
blank
Yorgunluk
Sık sık kendinizi yorgun mi hissediyorsunuz? Yediğiniz yiyeceklerin enerji seviyenizde büyük bir rol oynadığını biliyormuydunuz?
blank
Ciltte Kaşıntı
Geçmeyen kaşıntıdan mı şikayetçisiniz? Yediklerinizin cildinize etkisi olduğunu biliyormuydunuz?
blank
Hassas Bağırsak Sendromu
Karın ağrısı ya da bağırsak rahatsızlığından mı şikayetçisiniz? Bazı gıdaların sindirim sistemini bozduğunu biliyor muydunuz?
blank
Egzama
Egzama'dan mı şikayetçisiniz? Beslenmenizin cildinizde büyük bir rol oynadığını biliyor muydunuz?
blank
Şişkinlik
Yemekten sonra şişkinlik mi hissediyorsunuz? Bazı gıdalardan kaçınmanızın sorununuzu hafifleteceğini biliyor muydunuz?
blank
Eklem Ağrısı
Eklemlerde şişlik ve ağrıdan mı şikayetçisiniz? Belirli gıdalara gösterilen reaksiyonların bazen bu ağrılara neden olduğunu biliyor muydunuz?
blank
Migren
Şiddetli baş ağrısı ve migreniniz mi var? Yediğiniz yiyeceklerin buna sebep olabileceğini biliyor muydunuz?
blank
Solunum Problemleri
Nefes darlığı veya astımdan mı şikayetçisiniz? Beslenmenizin bunda bir rol oynayabildiğini biliyor muydunuz?
Ara